3 Hausmittel für trockene Nagelhaut

0

Kütikül, parmaklarınızın ve ayak parmaklarınızın tırnak yatakları boyunca oturan temiz bir cilt tabakasıdır. Kütikül bakterilere karşı bir bariyer oluşturduğu için önemli bir rol oynar. Ne yazık ki, kütikül hassastır ve zarar görebilir. Pullanma, çatlama ve soyulma kuru kütiküllerin bazı belirtileridir. Enfeksiyon riskinden kaçınmak için bunları hemen tedavi etmelisiniz.

Hasarlı ve kuru tırnak etlerini tedavi etmenin 3 yolu

Çatlamış ve hasar görmüş tırnak etlerini tedavi etmenin birçok yolu vardır. , Ticari manikür yağları ve kremler bunlardan bazılarıdır. Ancak tırnak etlerinizi yumuşak ve sağlıklı tutmak için kullanabileceğiniz hızlı ve kolay ev ilaçları da var.

Manikürü atla

Manikür veya pedikürden sonra tırnak etlerinizin neden acıdığını hiç merak ettiniz mi? Çünkü kütikülü kesmek yarardan çok zarar verebilir.

Manikür harika bir tedavi olsa da, düzenli olması gerekmez. Kütikül tedavisi için, evde kuru kütiküllerinizle ilgilenmek için ahşap bir manikür aleti alın. Aleti tırnağınızın tabanı boyunca kaydırın, ardından kuru cilt kalıntılarını kazıyın.

Nemi yenilemek için doğal yağlar kullanın

Doğal yağlar, nemlendirici özellikleri nedeniyle etkili cilt ve saç bakımı tedavileridir. Hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı için kilerinizi kontrol edin veya yerel mağazanızdan mineral yağ alın.

Kuru kütikülleri yağlarla tedavi etmek için en iyi zaman, sıcak bir duştan hemen sonradır. Buhar gözeneklerinizi açar ve daha iyi emilmesini sağlar. En sevdiğiniz yağdan birkaç damla alın ve kütikül yatağına masaj yapın. 10 dakika bekletin ve işiniz bittiğinde fazla yağı silin.

Nazik peeling

Vücuttaki cildin geri kalanı gibi, kütiküllerin de pul pul dökülmesi gerekir. Sert ve kurutucu kimyasallar içeren ovmalardan uzak durarak daha fazla hasar oluşmasını önleyin . Bunun yerine, biraz doğal yağ alın ve ev yapımı bir kütikül ovma için biraz şekerle karıştırın. Peelingi 30 saniye boyunca dairesel hareketlerle kütikül yatağına masaj yapın ve durulayın.

En iyi sonuçları elde etmek için aloe vera uygulayın çünkü çatlamış cilt, çizikler, kesikler ve enfeksiyonları tedavi etmeye yardımcı olur.

Kuru kütiküllerinizle ilgilenmek için başka hangi tedavileri denediniz?

Share.

Leave A Reply