30 entzückende Papageien-Tattoo-Designs, die Sie lieben werden

0

Kuş dövmesi, dünyadaki geniş kuş yelpazesi için giderek daha popüler hale geliyor. Ve insanların dövmeleri için sevilen kuşları seçmelerini sağlar. Birçok kuş dövmesi arasında papağan dövmesi özellikle göz alıcı ve çekicidir. Hem erkek hem de kadınların uzuvlarında ve vücutlarında görülür. Papağanlarda yeniyseniz, insanların kuşu neden bu kadar çok sevdiğini merak ediyor olabilirsiniz.

İnsanlar neden papağan dövmesi yaptırır?

Çeşitli türlerdeki papağanların parlak renkli tüyleri ve uzun kuyruk tüyleri vardır, bu da onları sevimli ve sevimli kılar. Siyah beyaz veya renkli oturan bir papağan, bir sanatçının elinde yaşayan bir tasarım olabilir. Bununla birlikte, papağan dövmesini kullanışlı yapan şey, görünüşün arkasındadır. İnsanlar sevgilerini, takdirlerini ve kimliklerini ifade etmek için dövmeyi alırlar. Bazı papağanlar yerli türlerdir. Örneğin, Sisserou papağanı, Dominika’nın ulusal kuşu olarak kabul edilir. Bu kuşla yapılan bir dövme, yerli halkın kimliğinin tanınması anlamına gelir.

İnsanlar ayrıca bazı türlerin benzersiz yatkınlıkları nedeniyle papağanı severler. Örneğin, Afrika kıtasına özgü bir papağan olan kumru, tek eşli partnerine karşı çok sevecendir. Bu davranış için, sevgi dolu çiftleri tanımlamak için muhabbet kuşu terimi kullanılmıştır. Bu nedenle, bir muhabbet kuşu dövmesi, kişinin sevgilisiyle kalıcı bir yemini ifade edecek bir şey olurdu.

Bazı papağanlar, insan konuşmalarını veya seslerini taklit etme yetenekleri nedeniyle evcil kuş olarak insanlarla yakın arkadaş olurlar. Bunlar arasında muhabbet kuşları, Amazon papağanları, eklektus papağanları, Hint halka boyunlu muhabbet kuşu ve gri papağan, ilk 5 konuşkan papağandır. Papağanlar genellikle çok uzun bir ömre sahiptir, yani bir papağan hayatınızın çoğunda yanınızda olabilir. Hayattaki en iyi arkadaşı onurlandırmak için dövmeye sahip olmak çok kişisel ve benzersizdir.

Papağan dövme tasarım fikirleri

Papağan dövmeleri çeşitli renklerde, türlerde ve tasarımlarda ortaya çıkar. Orijinal referans bir erkek Eclectus papağanıysa, son dövme yeşil renkte görünebilir. İki sevimli muhabbet kuşu papağan arkadaşı aşk demektir. Elbette her tasarımın tüm detaylarını kelimelerle anlatmak mümkün değil. Neyse ki, bu yazı en iyi papağan dövme tasarımlarının koleksiyonuna sahiptir. Umarım dövme fikirleriniz için ilham bulacaksınız.

Disney'in Büyülü Tiki Odasındaki papağanlarda dövme

Uyluktaki yukarıdaki dövme, Amerika papağanı ve kakadunun papağan ailesine ait olduğu Disney’in Büyülü Tiki Odasındaki kuşlardan ilham almıştır. İlk kuşun üzerindeki taç, iki papağanın dalda çiçeklerle duran sevgi dolu bir çift olduğunu gösterir.
kaynak

koldaki büyük papağan dövmesi

Kolda büyük bir papağan dövmesi

kaynak

Sırttaki Amerika papağanı dövmesi

Sırttaki güzel Amerika papağanı dövmesi

kaynak

papağan dövmesi

İki dünya

Ayak bileğinin üstündeki açıklayıcı dövme, iki minyatür dünyanın bir görüntüsüdür. Tasarımın bir yarısı dalda oturan özgür bir papağan ve diğer yarısı kafeste tutsak bir papağan.

kaynak

papağan dövmesi

Çiçeklerde yerinden edilmiş papağan

kaynak

Bu muhteşem papağan dövmesi 4 dikdörtgen bölümden oluşmaktadır. Vücudu, her biri çiçek veya yaprak resmi olan 4 parçaya kaydırılmış gibi görünüyor.

papağan dövmesi

Bir papağan meyveye sarılır

kaynak

Renkli papağan dövmesi

Renkli papağan dövmesi

Gerçekçi gri papağan

Gerçekçi gri papağan

Afrika gri papağanı, zekası ve insan sözlerini tekrarlama yeteneği ile popülerdir. Ancak bu, popülerliğini sanatsal tasarımıyla kazanıyor. Siyah ve gri gagalı papağan dalda dikkatli bir şekilde duruyor. İnanılmaz foto-gerçekçi efekt, bulanık arka plan tarafından yaratıldı. Ancak burada, dövme sanatçısının ellerine güvenmekten başka ayarlanacak bir odak yok.

kaynak

kırmızı ve yeşil papağan

kırmızı ve yeşil papağan

kaynak

papağan dövmesi

Yeşil tüylü siyah beyaz papağan dövmesi

kaynak

papağan dövmesi

Papağan önkol dövmesi

kaynak

Uyluk üzerine sulu boya muhabbetkuşu dövmesi

Suluboya muhabbet kuşu dövmesi

kaynak

papağan dövmesi

İnanılmaz yeşil papağan

kaynak

papağan dövmesi

Suluboya papağan kol dövmesi

kaynak

papağan dövmesi

Kadınlar için sevimli papağan dövmesi

kaynak

papağan dövmesi

Dalda kahverengiden maviye papağan

kaynak

papağan dövmesi

Renkli papağan bacağı dövmesi

kaynak

papağan dövmesi

muhabbet kuşu suluboya arka planda

Sevimli cennet papağanı, açık yeşil tüylerle saf sulu boya tarzında boyanmıştır. Sıradan çiçekler veya yapraklar yerine, rastgele noktalar ve çizgilerle güzel bir arka plan oluşturmak için sulu boya sıçramaları kullanılır.

kaynak

muhabbet kuşu boyun dövmesi

Boyunlarında aşk sembolleri olan iki muhabbet kuşu

Muhabbet kuşları genellikle ortaklara olan sevgiyi ifade etmek için kullanılır. Ve aşk sembolleri de aynı amaca hizmet eder. Bu yüzden onları tek bir tasarımda birleştirmek güzel bir kombinasyon.

kaynak

UFO papağan dövmesi

Bir papağan UFO’ya odaklanır

Bir papağan, dalda dinlenirken UFO tarafından odaklanır – kadınlar için yaratıcı bir uyluk dövmesi tasarımı.
kaynak

Kara gagalı Papağan önkol dövmesi

Kara gagalı Papağan önkol dövmesi

Önkol dövmesi, kullanıcının tişörtüyle mükemmel uyum sağlayan mürekkeple boyama tarzında siyah bir papağan gösterir.
kaynak

Uyluk, kadınların özel dövme yaptırmaları için en popüler vücut bölgelerinden biridir. Örneğin, bu, manolya çiçekleri arasında dinlenen bir erkek papağanı göstermektedir. Siyah ve beyaz renk onu vintage tarzı yapar.

Papağan papağanı dövmesi

Çiçeklerde papağan dövmesi

Şirin bir papağan dövme tasarımı.

kaynak

Çift pappagallo dövmesi

Çift papagallo

Pappagallo, papağan için İtalyanca bir kelimedir. Bu dövme, çeşitli insanlara hayal gücü katan iskelet karakterlere sahip bir papağan kafasını tasvir ediyor. Çarpık işleme tekniği genellikle gerçeküstü sanat eserlerinde görülür.

kaynak

Papağan yılan dövmesi

Siyah beyaz papağan tasarımı

Papağan, diğer birçok kuş gibi, şık bir tasarımın parçası olarak çizilebilir. Örneğin, bu önkol dövmesi, bir yılanın üzerinde duran bir papağanı gösterir.

kaynak

Çiftler için papağan eşleştirme dövmeleri

Çiftler için papağan eşleştirme dövmeleri

kaynak

papağan dövmesi

Çiftler için eşleşen dövmeler

Papağanlar, hem karı hem de kocanın vücutlarında eşleşen dövmeler olarak mürekkeplenebilir. Örneğin, yukarıdakiler aynı ve güzel görünüyor. Ve onlar sonsuz aşklarının ortak bir ifadesidir.
kaynak

Çiftler için papağan eşleştirme dövmeleri

Suluboya tarzında siyah papağan

kaynak

papağan dövmesi

Hindistan cevizi dalı üzerinde papağan

kaynak
Sırttaki yeşil papağan dövmesi

yeşil papağan

Bir dövme, farklı bir sanatsal stille tasvir edilebilir. Bunun üzerinde, örneğin, Çin mürekkep resminin tipik bir örneği olan, fırça darbeleri olan yeşil bir papağan görülebilir.

Share.

Leave A Reply